Asaf Ateş Erdoğan

Psikoloji üzerine lisans çalışmalarını Kuzey Kıbrıs ODTÜ’de tamamlayan Ateş Erdoğan, 2015 yılında Klinik Psikoloji Yüksek Lisans çalışmalarını başarıyla tamamlamış ve Psikoterapist olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2014 yılından beri kılıç kullanımı ve Tarihi Savaş Sanatları ile yakından ilgilenmektedir. 2 yıl kadar temel kılıç kullanımı konusunda Alman tarihi eskrim ekolünü kendine temel alarak çeşitli seviyelerde öğrencilere kılıç eğitmenliği yapmıştır. Ayrıca tiyatro, sinema ve film oyuncularına sahnede ve kamera karşısında kılıç kullanmaları konusunda eğitmenlik ve dövüş koreografileri düzenleme deneyimi bulunmaktadır.

2016 yılında kurucu üye olarak Tarihi Savaş Sanatları Derneği‘nin kurulmasında görev almıştır. 2017 yılının Mayıs ayında İspanya, Barcelona’da düzenlenen uluslararası zırhlı ortaçağ dövüş turnuvası Battle of the Nations’da Türkiye takımının üyesi olarak zırh giymiştir. 2017 Haziran ayında düzenlenen İtalyan Uzun kılıç seminerinin düzenlenmesinde görev almıştır.

Halen Dernek Yönetim Kurulu üyesidir ve ekip bünyesinde Kıdemli HEMA (Historical European Martial Arts) ve MSF (Modern Sword Fighting) Eğitmeni olarak görev almakadır. Son dönemlerde Fiore dei Liberi gibi İtalyan ustaların eserleri  ve yöntemleri üzerine eğilmektedir.

Aynı zamanda bir çocuk babası olan Ateş Erdoğan, Tarihi Savaş Sanatları Birliği bünyesinde gençlere ve çocuklara sunduğu MSF eğitimlerinde akademik birikimini kılıç eğitimlerine de yansıtarak gençlerin ve çocukların zihnen ve fiziksel olarak sağlıklı,  saygın ve sorumlu bireyler olarak gelişmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Sertifikaları ve Yeterlilikleri:

  • İtalyan Uzun Kılıç Semineri

    Tom Outwin ve Devon Boorman tarafından sunulan seminerde İtalyan teknikleri ile Uzun kılıç ve Abrazare teknikleri tanıtıldı. (3-4 Haziran 2017)

  • IFMSF Eğitmenlik Sertifikası 1. ve 2. derece

    24-25 Eylül 2017’de düzenlenen IFMSF semineri sonrası verilen eğitmenlik sertifikası

  • IFMSF Hakemlik Sertifikası

    24-25 Eylül 2017’de düzenlenen IFMSF semineri sonrası verilen hakemlik sertifikası

Katıldığı Yarışmalar

Bağlantılar