Yakup Efe Tunçay - fotoğraf

Yakup Efe Tunçay

Koç Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu olan Efe Tunçay, tercüme ve yerelleştirme sektöründe 8 yıllık bir geçmişe sahiptir. Yakın zamanda Kurumsal IT Danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır.

Savaş Sanatları ve kılıç kullanmaya gençliğinden bu yana ilgi duymaktadır;  Aikido, Aikijutsu ve Kenjutsu geçmişi vardır.

2016 yılında kurucu üye olarak Tarihi Savaş Sanatları Derneği‘nin kurulmasında görev almıştır. 2017 yılının Mayıs ayında İspanya, Barcelona’da düzenlenen uluslararası zırhlı ortaçağ dövüş turnuvası Battle of the Nations’da Türkiye takımının üyesi olarak zırh giymiştir. 2017 Haziran ayında düzenlenen İtalyan Uzun kılıç seminerini düzenlemiştir.

Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirilen seminer, eğitim, turnuva ve yarışmalara faal olarak katılmaktadır. Halen Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir ve ekip bünyesinde HEMA (Historical European Martial Arts) Kıdemli Eğitmeni ve Eğitim Koordinatörü olarak görev almakadır.

HEMA ve Tarihi Savaş Sanatlarına kaynak oluşturuan eski el yazmalarının ve benzeri kaynak metinlerin Türkçe’ye kazandırılması için çalışmaktadır.

Sertifikaları ve Yeterlilikleri:

  • İtalyan Uzun Kılıç Semineri

    Tom Outwin ve Devon Boorman tarafından sunulan seminerde İtalyan teknikleri ile Uzun kılıç ve Abrazare teknikleri tanıtıldı. (3-4 Haziran 2017)

  • IFMSF Eğitmenlik Sertifikası 1. ve 2. derece

    24-25 Eylül 2017’de düzenlenen IFMSF semineri sonrası verilen eğitmenlik sertifikası

  • IFMSF Hakemlik Sertifikası

    24-25 Eylül 2017’de düzenlenen IFMSF semineri sonrası verilen hakemlik sertifikası

Katıldığı Yarışmalar

Bağlantılar