HEMATOLIA 2018

1. Türkiye HEMA Camiası Buluşması

21-22 Temmuz 2018 tarihlerinde, İstanbul Tarihi Savaş Sanatları Birliği, İzmir THFA, Gladiensis, Ankara Tarihi Savaş Sanatları Topluluğu ve Eskişehir HEMA ekibi başta olmak  üzere, Türkiye’de Hema ve tarihi eskrim yapan kulüp ve toplulukların bir araya geleceği 2 günlük bir etkinlik düzenlenecektir.

Etkinlik Programı

21 Temmuz 2018
Spar, ortak çalışmalar ve workshop’lar: Farklı şehirlerden ve ekiplerden katılımcılar birbirleri ile karşılıklı antrenman yapacak, dövüşecek, teknik ve deneyimlerini paylaşacaklar. Çalışmalar sırasında çelik ekipmanı olan katılımcılar kendi ekipmanları veya ödünç alacakları ekipmanlar ile dövüşebilir. Dileyenler için sentetik, köpük veya tahta kılıçlar da sağlanacaktır. Her katılımcının kendi spor kıyafetini getirmesi gerekmektedir. Erkekler için kuki (apış arası koruması) zorunludur. 1. gün gerçekleşecek sportif etkinlikler için kapalı bir spor salonu tutulacaktır.

22 Temmuz 2018
Sosyal etkinlik: İTSSB clubhouse ve bahçesinde düzenlenecek mangal ve kesiş partisi. Daha sosyal bir havada gerçekleşecek 2. günde misafirlerimizi ve dilerlerse eşleri ve dostlarını İTSSB clubhouse’da ve bahçesinde ağırlayacağız. Bir yandan mangal partisi gerçekleşirken diğer yandan dileyen katılımcılar Szymon Chlebowsky yapımı Type XVb tipi longsword ile çeşitli hedeflere karşı kesiş çalışması gerçekleştirecekler.

Katılım gerçekleştirmeyi düşünen ekiplerin kendi içinde organize olmaları, 14 Temmuz 2018 tarihine kadar katılımcı sayılarını bildirmeleri gerekmektedir. İstanbul ekibi, şartlar elverdiği ölçüde misafirlerimizi evlerinde konuk etmeye hazırdır.

HEMAtolia 2018 Poster

Etkinlik Bilgileri

Tarih: 21-22 Temmuz 2018

Adres: Spor salonu ve adres bilgisi kesinleştiği zaman paylaşılacaktır.

info@itssb.org
https://itssb.org