Hematolia 2019 Etkinlik Kaydı

Tarih:
Hematolia 2019, 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecektir.

Ücret:
Etkinliğe katılım ücreti Workshop + 1 kategori için 325TL olarak belirlenmiştir. İlave her kategori için, katılım ücreti 65TL artacaktır.Örn: Çelik Longsword, Rapier & Dagger ve Saber olmak üzere 3 kategoride dövüşmek ve Workshop çalışmalarına katılmak için ödenecek ücret 455TL olacaktır.

Etkinlik Programı

13 Nisan 2019 – Turnuvalar
Turnuvalar 5 farklı dalga gerçekleşecektir.

  • Çelik Longsword
  • Çelik Rapier & Dagger
  • Çelik Saber
  • Çelik Triathlon
  • Sentetik Karışık Silahlar

Çelik Triathlon kategorisi, Longsword, Rapier & Dagger ve Saber kategorilerinde dereceye giren dövüşçülerin birbirleri ile karşılaşacağı, karşılaşmalarda ani ölüm (sudden death) kuralının geçerli olacağı özel bir kategoridir. Bu Kategoride dövüşmek için Longsword, Rapier & Dagger veya Saber kategorilerinden birinde dereceye girmiş olmak veya Misafir Eğitmenler tarafından dövüş kabiliyeti ve teknik yeterliliği açısından dikkate değer bulunmuş olmak gerekmektedir.
Sentetik Karışık Silahlar kategorisi, daha az deneyim sahibi sporcuların, HEMA kuralları ile dövüşmeye alışmaları için tasarlanmış bir kategoridir: Çelik silahlardan herhangi birine kayıt yaptıranlar, sentetik kategorisine kayıt yaptıramazlar. Çelik silahlar ile dövüşme deneyimi olan deneyimli HEMA’cıların, Sentetik silahlar yerine Çelik silahlar kategorisine kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

14 Nisan 2019 – Workshop Çalışmaları
Workshop çalışmaları hakkında ayrıntılı program Workshop Çalışmaları sayfasında bulunabilir.