Eğitimler

Topluluğumuzun eğitim çalışmaları Salı Akşamları Kadıköy, Moda’da bulunan İstanbul Kadıköy Lisesi’nde, haftada 1 gün yapılmaktadır.

HEMA eğitimlerimiz kısaca Alman kılıç okulu olarak anılan, Johannes Liechtenauer, Hans Talhoffer ve Joachim Meyer gibi Rönesans öncesi dönem Alman kılıç ustalarının el yazmalarındaki teknik ve öğretiler odaklıdır; çalışmalarda Güreş (ringen), hançer, uzun kılıç (federschwert) teknikleri uygulanmaktadır.

Eğitimlere bir seferlik deneme amaçlı katılmak ücretsizdir. Deneme çalışmasından sonra devam etmek isterseniz İstanbul Tarihi Savaş Sanatları Birliği’ne kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Spor yapmayı engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan 15 yaşını doldurmuş herkes, Kayıt ve Ücretler sayfasında belirtilen belgeleri doldurarak ve belirtilen aidatları ödeyerek kayıt yaptırabilir ve eğitimlere katılabilir. 18 yaşından genç kişiler için, bu belgelerin ebeveynleri veya yasal vasileri tarafından doldurulup imzalanması gerekmektedir.

HEMA eğitimlerimiz Tarihi Savaş Sanatları Derneği‘nin sunduğu bir eğitim programıdır.

Merak ettiğiniz her konu hakkında bize info@itssb.org e-posta adresinden yazabilir veya Facebook sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

  • 3 Haziran 2017, Tom Outwin & Devon Boorman Semineri

    3 Haziran 2017, Tom Outwin & Devon Boorman Semineri
  • 4 Haziran 2017, Tom Outwin & Devon Boorman Semineri

    4 Haziran 2017, Tom Outwin & Devon Boorman Semineri
  • 13 Haziran 2017, Tom Outwin ile çalışma öncesi

  • İlk çalışmamızdan

    HEMA ilk çalışma, toplu fotoğraf

Eğitim Günlerimiz

Salı

Her Salı Akşamı Saat 20:00 – 22:00 arası

İstanbul Kadıköy Lisesi Spor Salonu,
Caferağa Mh, Moda Caddesi, 34710, Kadıköy / İstanbul