IFMSF Hakemlik ve Eğitmenlik Semineri gerçekleşti

IFMSF Hakemlik ve Eğitmenlik Semineri 24-25 Eylül 2017IFMSF Logo tarihlerinde, IFMSF Başkanı Maria Davydova’nın katılımı ile gerçekleşti.

IFMSF kurucusu ve başkani olan Maria Davydova, yeni eğitmen ve hakem eğitimleri için bu haftasonu İstanbul’daydı. IFMSF, genellikle her yaştan çocuklari hedef alan, ancak yetişklerin de katıldığı, yumuşatılmış kılıç, kalkan ve diğer korumalarla icra edilen bir savaş sanatı temalı spordur. Çocuk psikolojisi uzerine eğitim almiş Maria Davydova tarafindan her yaş grubu için ayri bir çalişma ve yaklaşım tasarlanarak ve çocukların gelişimi amaçlanarak oluşturulmuştur.

Çocuklar, kale kuşatmasi, gemi savaşlari, koprü dövüşleri ve bayrak kapmaca gibi senaryoların yani sira, 1 vs 1 ve 5 vs 5 gibi kategorilerde de dövüşerek takım çalişmasi kabiliyetlerini, zihinlerini ve vucütlarını geliştirmektedir. Inisiyatif alma, hızlı karar verme gibi girişimcilik aşılayan bu spor, 20 civarı ülkede icra edilmekte ve yıllık dünya şampiyonaları düzenlenmektedir.

IFMSF’in resmi Turkiye temsilcisi olarak umuyoruz ki, Tarihi Savaş Sanatları Derneği ve MSF hem çocuklarimiza alişilagelmiş sporlara bir alternatif, hem de HEMA, Battle of the Nations, WMFC gibi diğer yetişkin savaş sanatlarına zemin hazirlayarak gelecek nesillerin daha güçlü, aktif, zeki, saygili ve ahlaklı birer dövüşçü olmalarını sağlayarak ülkemizi yurt dişinda daha güzel temsil etmelerine olanak verecektir.

Etkinlik Hakkında daha fazla bilgi için;

IFMSF (International Federation of Modern Sword Fighting) web sayfası https://www.ifmsf.com

IFMSF Facebook sayfası https://www.facebook.com/federationIFMSF/

Seminer Facebook etkinlik sayfası https://www.facebook.com/events/111575989485502/