Sırbistan’da düzenlenen Just Out Festivaline katıldık

Tarihi Savaş Sanatları ekibimiz, 25-27 Ağustos 2017 tarihlerinde, Sırbistan, Manasija’da her yıl düzenlenen Just Out ortaçağ kültür festivaline davet edildi. 

Ekibimiz, Sırbistan Kültür bakanlığı desteği ile her yıl gerçekleştirilen festivale Organizatör topluluk olan “Beli Orlovi”nin (Beyaz Kartallar) daveti üzerine katıldı.

3 gün süren festivalin açılış töreninde onur konuğu olarak tanıtılan ekibimize, ev sahibi ülke dövüşçülerin, diğer ülkelerden katılımcıların ve Sırp halkının misafirperver ve sıcak ilgisi gurur vericiydi.

Yaklaşık 3 bin kişilik seyirci topluluğu ve protokol huzurunda düzenlenen açılış töreninde gerçekleşen merasim yürüyüşü ile başlayan etkinliğin devam eden günlerinde HEMA ve Buhurt kategorilerinde düzenlenen turnuvalara katılan dövüşçülerimiz, burada başarılı sonuçlar elde ettiler.

Dövüşler dışında diğer ülke takımları ve dövüşçüleri ile dostluk ve centilmenlik bağları kuran ekibimiz, ilerleyen aylarda düzenlenecek pek çok uluslararası yarışma ve etkinliğe davet edildi.

Etkinlik Hakkında daha fazla bilgi için;

Just Out Festival web sayfası: http://www.justout.rs/en

Just Out Festival Facebook etkinliği: https://www.facebook.com/events/240268046491884/

Evsahibi ekip Beli Orlovi (Beyaz Kartallar) https://www.facebook.com/vitezovibeliorlovi/